Kurz potápění OWD Hurghada PADI Junior Diver - potápěte se s rodinou 

Cítí se Vaše dítě ve vodě jako ryba, rádo plave a šnorchluje? Chcete si Vaší dovolenou užívat společně s Vaší rodinou a při tom poznávat korálové útesy při potápění? Přinášíme Vám přehled kurzů potápění a programů PADI, kterých se mohou účastnit děti.

Rudé moře nabízí díky své teplotě a viditelnosti výborné podmínky pro potápění s dětmi. Co Vám můžeme nabídnout my, je zázemí 5-ti hvězdičkového PADI Dive Centra v Hurghadě, zkušenost s prací s dětmi a individuální přístup k výcviku. Naše potápěčská základna také disponuje dětskou výstrojí. Aby se Vaše dítě mohlo stát potápěčem, musí projít totožným výcvikem jako dospělý. Děti jsou však zvyklé se učit a učí se rychle. PADI poskytuje výukové materiály v češtině v atraktivní formě snadno srozumitelné nejen dospělým, ale i mládeži a dětem.

Programy a kurzy potápění PADI pro děti:

Věk – 8 a 9 let

Takto staré děti se mohou účastnit pouze programů v kontrolovaných podmínkách, to znamená v mělkém bazéně nebo podmínkách tomu podobných.
Hloubka pro program Bubblemaker – maximálně 2 metry a PADI Seal Team – maximálně 4 metry.

Věk – 10 a 11 let

Od věku 10 let je už možno absolvovat kurzy potápění ve verzi Junior. Může to být kurz PADI Junior Scuba Diver, PADI Junior Open Water Diver nebo některé ze specializací (např. Dokonalé ovládání vztlaku nebo Podvodní digitální fotografie). Nebo si může jen potápění vyzkoušet.
Hloubka – Maximálně 12 metrů
Po kvalifikaci se dítě musí potápět s rodičem/poručníkem nebo PADI Profesionálem do maximální hloubky 12 metrů.

Věk – 12 až 14 let

Hloubka – Maximálně 18 metrů pro potápěče PADI Junior Open Water Diver. Maximálně 21 metrů pro následné vzdělávání (PADI Junior Advanced Open Water Diver, PADI Junior Rescue Diver, Specializace).
Po kvalifikaci se dítě musí potápět s dospělým kvalifikovaným potápěčem.

Věk – 15 až 18 let

Od 15 let je možné se účastnit téměř všech rekreačních kurzů. Je požadováno podepsání administrativních formulářů rodičem/poručníkem.

Pro všechny programy a kurzy: před programem/kurzem musí vyplnit rodič/poručník a dítě příslušné administrativní formuláře.

Je potápění pro děti bezpečné?

Na úvod - každý, kdo se chce účastnit kurzu potápění, musí být zdravý. V každém případě je nutné dodržovat hloubkové limity a zvažovat podmínky pro potápění a vhodnost potápěčské lokality, pokud se potápíme s dětmi. Pokud se dítě samo nechce potápět, není dobré ho do toho nutit. U mladších dětí je někdy lepší počkat, až bude dítě emocionálně zralé na kurz potápění.

Do potápěčského kurzu se můžete přihlásit společně s Vaším dítětem nebo, pokud už například jste potápěčem, ho můžete na kurzu doprovázet i pod vodou. Potápějte se se svými dětmi. Nic nezblíží víc než společné zážitky.

PADI Certifikát PADI, který obdržíte po absolvování kurzu potápění, je mezinárodně a doživotně platný. Příplatek za certifikát PADI + učebnici PADI nebo PADI eLearning® (bez videa) ke všem kurzům je 110 EUR. V případě, že neexistuje česká verze studijních materiálů a nebudete mít zájem o materiály v jiném dostupném jazyce, doplácí se pouze za certifikát 90 EUR, toto se týká některých specializací.
 
Kurzy potápění probíhají celoročně.