Kurz potápění OWD Hurghada PADI OWD - naučte se potápět 

Pokud se chcete naučit potápět, rádi bychom Vám představili základní kurz potápění PADI OWD (Open Water Diver), po kterém získáte certifikát opravňující Vás k potápění s partnerem na otevřených vodách do hloubky 18 metrů po celém světě. Potápěčský kurz probíhá v Hurghadě. Kurz mohou absolvovat i děti od věku 10-ti let (s hloubkovým omezením 12 metrů).

Během kurzu potápění projdete školením použití potápěčské výstroje a nácvikem dovedností, které jsou potřebné pro bezpečné rekreační potápění. Pro přihlášení se do kurzu potřebujete umět plavat, být v dobrém zdravotním stavu, pak už jen chuť učit se nové věci a touhu poznat svět pod vodní hladinou.

Vstupní požadavky:  

věk 15 let, jako Junior Open Water Diver 10 let, dobrý zdravotní stav, je třeba umět plavat

Rezervujte kurz nebo se zeptejte:
E-mail E-mail   Messenger Messenger   WhatsApp WhatsApp

Cena kurzu PADI OWD: 310 Eur

Cena zahrnuje:

  • 3 dny kurzu s česky nebo anglicky mluvícím instruktorem (český instruktor bude přítomný na lodi)
  • vypůjčení kompletní potápěčské výstroje včetně potápěčského počítače
  • oběd a nápoje na lodi
  • transfer z hotelů v Hurghadě

Dopácí se za certifikát a studijní materiály PADI, které jsou k dispozici v českém jazyce (viz ceník).

Jak probíhá kurz potápění PADI OWD

Kurz se skládá ze tří modulů: výuka teorie, nácvik v kontrolovaných podmínkách, ponory na volné vodě. Vše probíhá v Hurghadě. Kurz OWD obvykle trvá 3 dny.

1. Samostudium a výuka teorie:

Student kurzu OWD shlédne instruktážní film, popisující nezbytné znalosti a ukazující potřebné dovednosti. Dále je potřeba nastudovat potápěčskou teorii. Film, kniha nebo PADI eLearning® jsou k dispozici v českém jazyce. Teoretická část kurzu je zakončena testem. Doporučujeme online verzi materiálů PADI eLearning®.

2. Trénink v kontrolovaných podmínkách:

Ještě před skutečnými ponory na volné vodě student společně s instruktorem trénuje v bazéně nebo v moři v podmínkách podobných bazénu základní dovednosti a návyky potřebné pro potápění. Student se naučí sestavit a obsluhovat potápěčskou výstroj, dále projde výcvikem, který mu umožní nabýt dovednosti pro bezpečné potápění. Z prováděných cviků zmiňujeme například: očištění masky pod vodou bez nutnosti vynoření se, kontrola vztlaku a také nácvik toho, jak se zachovat v různých situacích, které mohou pod vodou nastat.

3. Ponory na volné vodě:

Další částí kurzu je výcvik na volné vodě, to znamená, že student absolvuje 4 ponory, které se odbývají z lodi na útesech v okolí Hurghady. Na volné vodě se rovněž opakují některá cvičení prováděná v kontorlovaných podmínkách.

Orientační časový rozvrh kurzu PADI OWD v Hurghadě

1. den v potápěčském centru
8:30 - 10:00 shlédnutí instruktážního filmu, výklad teorie. Můžeme Vám poskytnout studijní materiály předem.
10:00 - 11:00 příprava potápěčské výstroje, instruktáž k výcviku v kontrolovaných podmínkách (zásady bezpečnosti, potápěčské signály, vysvětlení cviků)
11:00 - 16:00 výcvik v kontrolovaných podmínkách (v bazéně nebo mělké vodě v moři)
Další 2 dni na lodi
8:00 - 16:00 dva výcvikové ponory na volné vodě z lodi

PADI Certifikát PADI, který obdržíte po absolvování kurzu potápění, je mezinárodně a doživotně platný. Příplatek za certifikát PADI + učebnici PADI nebo PADI eLearning® (bez videa) ke všem kurzům je 110 EUR. V případě, že neexistuje česká verze studijních materiálů a nebudete mít zájem o materiály v jiném dostupném jazyce, doplácí se pouze za certifikát 90 EUR, toto se týká některých specializací.
 
Kurzy potápění probíhají celoročně.
  
kurz potápění OWD Hurghada

  Kurz PADI Scuba Diver

Pokud máte na potápění jen 2 dny času, můžete se zúčastnit části kurzu OWD a stát se Scuba Diverem, což Vás opravňuje k potápění do max. 12 metrů s potápěčským profesionálem (s PADI Divemasterem nebo Instruktorem).
 

Základní kurz potápění v Hurghadě

  Zkušební ponor

Ještě než se rozhodnete pro kurz, můžete si potápění vyzkoušet >>