Téma voděodolného makeupu se může zdát banální. Ale vzhledem k tomu, že pracuji více než 10 let jako instruktor potápění v Hurghadě, často se setkávám s otázami ohledně makeupu, který vydrží setkání s vodou. Otázky na to téma padly jak od účastnic kurzů potápění tak i žen, které mají potápěčskou licenci. Čili téma není malicherné. Mám takový pocit, že ženy, které se potápí, se smiřují s faktem, že potápění se váže s tím, že z líčení zrezignují. Ale tak to být nemusí. Nejen my, potápěčky, máme takové otázky - je také celá řada žen, které chodí plavat například do bazénu - a také uvažují o tom, jak si uchovat make-up během aktivit ve vodě :)

Prostě řečeno - téma si zasluhuje, sklonit se nad ním. A já se o to chci pokusit. Na začátek uvádím - bude to pohled kosmetičky - laika :) I přes usilovné hledání jsem dosud nenašla na stránkách věnovaných kráse podobný pohled na věc. Všechno ukazuje na to, že co se týče podvodního makeupu pro potápějící se osoby, jsem první, která se "vrhla do propasti" :)

voděodolný makeup, potápění
Make Up For Ever "Aqua Matic" ME-80
voděodolný makeup, potápění
Make Up For Ever "Aqua Brow" 10
voděodolný makeup, potápění
Maybelline, Color Tattoo "Vintage Plum"
voděodolný makeup, potápění
Maybelline, Color Tattoo "Vintage Plum"
voděodolný makeup, potápění
Maybelline, Color Tattoo "Creme De Rose"
voděodolný makeup, potápění
Maybelline, Color Tattoo "Creme De Rose"
voděodolný makeup, potápění
Maybelline, Color Tattoo "On and on Bronze"
voděodolný makeup, potápění
Maybelline, Color Tattoo "On and on Bronze"
voděodolný makeup, potápění
Maybelline, Color Tattoo "Turquoise Forever"
voděodolný makeup, potápění
Maybelline, Color Tattoo "Turquoise Forever"
voděodolný makeup, potápění
Chanel, Stylo Yeux Waterproof
Yves Rocher, Stylo Regard Waterproof
Artdeco, High Performane Eyeshadow
Artdeco, Soft Eye Liner Waterproof
voděodolný makeup, potápění
Maybelline, Color Tattoo 24HR

Všechny uvedené oční stíny se během potápění osvědčily. Zaplavení masky a její sundání během kurzu potápění nezpůsobily rozmazání stínů - možná mírně ztratily na intenzitě, ale "efekt pandy" na oku nezapříčinily :)

Stíny Maybelline nanáším prstem. Za chvíli po nalíčení se stíny ustalují na oku a je těžké smíchat různé barvy - tedy není to tak jednoduché jako v případě sypkých stínů. Mým favoritem jsou stíny barvy "Creme de Rose" - mohou posloužit samostatně jako delikátní líčení nebo jako podklad a zesvětlení dalších barev.

Další barva "Vintage Plum" se neroztírá rovnoměrně - může zanechávat lehké čmouhy, takže vyžaduje o něco více pozornosti během líčení v porovnání s předchozí barvou. Obě dvě barvy "Creme de Rose" i "Vintage Plum" jsou matné, což může mít význam pro osoby s povislými očními víčky nebo prvními vráskami - matné stíny se v těch případech lépe osvědčují.

Další dvě barvy, které jsem otestovala: "Turquoise Forever" i "On and on Bronze" jsou o něco odvážnější díky dosti velkému třpytu. Doporučila bych je expresivním ženám - pro blondýnky jsou zřejmě až příliš výrazné, ale je možné je použít na víčku jako akcent.

Pokud to shrnu, zkušenost s Maybelline Color Tattoo - velice pozitivní, až budu příště v Polsku, určitě dokoupím několik dalších barev k otestování. Cena: kolem 5 Eur za kus.

Oční stíny v tužce Make Up For Ever "Aqua Matic". Vybrala jsem barvu ME- 80. Co se týče výdrže, nemám připomínky. Ale tužka (vzhledem k barevnosti) je spíše pro brunetky než pro blondýnky (eventuálně jako akcent) vzhledem k dosti výrazné barvě v odstínu růžové. Delikátní třpyt - mnohem diskrétnější než v případě Maybelline. Cena (v Sephora) okolo 20 Eur.

Další produkty: voděodolné oční stíny v tužce od firmy Artdeco - High Performance Eyeshadow - barvy: Stylo 34 a 40. Obě dvě dlouho vydrží. Co se týče barevnosti, Stylo 34 může sloužit jako podklad nebo zesvětlení ve spojení s dalšími barvymi. Barva je třpitivá, ale třpitky jsou malé. Zatímco Stylo 40, to je jedna z mých nejoblíbenějších pro blondýnky: leskne se diskrétní zlatou barvou, částečky jsou tak malé, že nevypadá přehnaně třpitivě.

Všechny tužky jsou vysouvací, což nám ušetří ztráty způsobené ořezáváním.

Na konec obočí a řasy. Opravdovým objevem je černá voděodolná řasenka: Make Up For Ever "Aqua Smoky Lash", s jedinou připomínkou - nemalovat v mnoha vrstvách, po sundání potápěčské masky se nebo jejím opakovaném čištění se mohou řasy slepit. Ztmavení obočí - pokud jedete na krátkou dovolenou, problém zesvětlování obočí je možné vyřešit pomocí heny. Jestli plánujete delší výjezd, doporučuji "Aqua Brow" firmy Make Up For Ever. Pro blondýnky mi byla doporučena barva číslo 10, která "nerezaví". Fakticky vypadá naturálně a je velmi trvanlivá ve spojení s vodou. Aplikuji ji zkoseným štětcem a roztírám kartáčkem.

Autor článku: Ewa Krawiec

Poznámka překladatele: Většinu kosmetických produktů můžete koupit i v České republice, možná narazíte na jiné barevné odstíny.

 
Autor textu/fotografií: Pavla Charousková