Potápění HurghadaV okolí egyptského letoviska Hurghada se nachází více než 30 potápěčských lokalit. Jde o větší či menší korálové útesy které obklopuje písečné plato hluboké okolo 10 – 15 metrů. Najdeme také lokality, kde stěna padá do hloubek stovek metrů.

V Hurghadě se potápí z lodi

Na většinu potápěčských lokalit v okolí Hurghady cestujeme lodí. Potápěčská základna i přístaviště, ze kterého vyplouvá naše loď, jsou situovány na pobřeží v centru města. Díky tomu můžeme plout na všechny potápěčské lokality na severu i na jihu Hurghády. Naše loď je vybavena pro potápěče, to znamená že, má držáky na lahve, sníženou palubou pro snadný vstup do vody a dva komfortní výstupové žebříky… Najdete tu také salon a horní palubou, které slouží k odpočinku po ponorech. Nezanedbatelnou výhodou je, že loď má kuchyni, to znamená, že se zde podává oběd a po celý den nealkoholické nápoje.

Jak organizujeme ponory

Loď vyjíždí každodenně z maríny okolo 8:30 ráno a tak máme velkou šanci být na lokalitě jako první a uvidět některé z plachých mořských živočichů jako jsou želvy, větší druhy rejnoků... Cesta k útesu běžně trvá 30 minut až 1 a půl hodiny. Loď zůstává na moři až do odpoledne či podvečera. Běžně plánujeme dva ponory na dvou potápěčských lokalitách. Vybíráme je tak, abyste během svého pobytu navštívili co nejvíce zajímavých míst. Pokud nám povolí počasí, jezdíme i na ty vzdálenější a atraktivní i pro zkušené potápěče.

Potápíme se v malých skupinkách, které provází česky mluvící instruktor potápění, znalý místních lokalit. Potápěče rozdělujeme podle jejich potápěčské úrovně a zkušeností. Začátečníkům se věnujeme individuálně, pro pokročilé zajistíme i náročnější nebo hlubší ponory. Před ponorem dostanete instruktáž o tom, co Vás pod vodou čeká, jaké jsou hloubky, proudy a také co můžete zajímavého vidět.

Potápění v Egyptě funguje celoročně, teplota vody v zimě neklesá pod 20° C, v létě dosahuje až 30° C. V zimě vám může potápěčskou dovolenou mírně znepříjemnit studený vítr, avšak teplota vzduchu se i v nejchladnějších měsících pohybuje okolo 20° C. Výhodou tohoto období je menší provoz na potápěčských lokalitách. Letní počasí se může zdát pro našince poněkud horké, avšak na moři to téměř nepocítíte. Rudé moře má také tu výhodu, že teplota je ve větších hloubkách v podstatě stejná jako na hladině, liší se maximálně o pár stupňů. Zde naleznete tabulku s průměrnými teplotami v Hurghadě. Zmiňme ještě viditelnost, ta je v Rudém moři obvykle okolo 30 metrů, vlivem počasí či sezónně se může pouze nevýrazně měnit.

Jak fungují potápěčská centra v Hurghadě

Na závěr malá úvaha na témat cen potápění v Hurghadě. Je jisté, že najdete nabídky s cenou nižší. Na výši cen má vliv jakost služeb. Aby bylo možné doplout na dále položené útesy, je třeba tankovat palivo a vyjíždět odpovídající lodí, nikoli malou lodí typu "glass boat". Pokud koupíte například u cestovní kanceláře balíček potápění, může se stát, že se dostanete jen na několik nejbližších lokalit a loď bude plná "turistů" na jednodenní zkušební ponory. Aby bylo možné potápět se v dobré výstroji, je třeba ji pravidelně servisovat a měnit za novou. Je možné, že instruktor věnuje studentovi méně času, protože jeho skupina bude příliš velká nebo zkrátí ponor, protože čekají další, které má vzít pod vodu. Bohužel za nízkou cenou většinou stojí úspory, které mají vliv na úroveň služeb. Pokud ovšem očekáváte kvalitní služby a individuální přístup, jistě od nás odjedete s dobrými vzpomínkami.
  

Mohlo by Vás zajímat: