Potápění Hurghada

 

Základní kurz potápění PADI Open Water Diver

Pokud se chcete naučit potápět, rádi bychom Vám představili základní kurz potápění PADI OWD (Open Water Diver), po kterém získáte certifikát opravňující Vás k potápění na otevřených vodách do hloubky 18 metrů po celém světě. Potápěčský kurz probíhá v Hurghadě. Kurz mohou absolvovat i děti od věku 10-ti let (s hloubkovým omezením 12 metrů).

Během kurzu potápění projdete školením použití potápěčské výstroje a nácvikem dovedností, které jsou potřebné pro bezpečné rekreační potápění. Pro přihlášení se do kurzu potřebujete umět plavat, být v dobrém zdravotním stavu, pak už jen chuť učit se nové věci a touhu poznat svět pod vodní hladinou.

Vstupní požadavky:  
věk 15 let, jako Junior Open Water Diver 10 let, dobrý zdravotní stav, je třeba umět plavat
 

Jak probíhá kurz potápění PADI OWD

Kurz se skládá ze tří modulů: výuka teorie, nácvik v kontrolovaných podmínkách, ponory na volné vodě. Vše probíhá v Hurghadě v PADI CDC potápěčském centru. Kurz OWD obvykle trvá 4 dny.

Samostudium a výuka teorie:

Student kurzu OWD shlédne instruktážní film, popisující nezbytné znalosti a ukazující potřebné dovednosti. Dále je potřeba prostudovat učebnici ke kurzu. Film i kniha jsou k dispozici v českém jazyce. Poté jsou společně s instruktorem probírány a ověřovány získané vědomosti. Teoretická část kurzu je zakončena testem.

Trénink v kontrolovaných podmínkách:

Probíhá v bazéně nebo mělké vodě v moři. Ještě před skutečnými ponory student společně s instruktorem trénuje v bazéně nebo v moři v podmínkách podobných bazénu základní dovednosti a návyky potřebné pro potápění. Student se naučí sestavit a obsluhovat potápěčskou výstroj, dále projde výcvikem, který mu umožní nabýt dovednosti pro bezpečné potápění. Z prováděných cviků zmiňujeme například: očištění masky pod vodou bez nutnosti vynoření se, kontrola vztlaku a také nácvik toho, jak se zachovat v různých situacích, které mohou pod vodou nastat.

Ponory na volné vodě:

Další částí kurzu je výcvik na volné vodě, to znamená, že student absolvuje 4 ponory, které se odbývají z lodi na útesech v okolí Hurghady. Na volné vodě se rovněž opakují některá cvičení prováděná v kontorlovaných podmínkách.


Časový rozvrh kurzu PADI OWD v Hurghadě

1. a 2. den (v potápěčském centru)
8:30 - 11:00 shlédnutí instruktážního filmu, práce s učebnicí společně s instruktorem, výklad teorie
11:00 - 13:00 příprava potápěčské výstroje, instruktáž k výcviku v kontrolovaných podmínkách (zásady bezpečnosti, potápěčské signály, vysvětlení cviků)
13:00 - 16:00 výcvik v kontrolovaných podmínkách (v bazéně nebo mělké vodě v moři)
3. a 4. den (na lodi)
8:00 - 16:00 dva výcvikové ponory na volné vodě z lodi


Cena kurzu PADI OWD

Cena kurzu PADI OWD 290 Eur zahrnuje:

  • 4 dny kurzu s českým instruktorem
  • vypůjčení kompletní potápěčské výstroje včetně potápěčského počítače
  • loogbook (knížka na zapisování ponorů)
  • transfer z a do hotelu na území Hurghady

Dopácí se za učebici a certifikát PADI.


PADI  
Certifikát PADI, který obdržíte po absolvování kurzu potápění, je mezinárodně a doživotně platný.
  
Příplatek za certifikát PADI + učebnici PADI ke všem kurzům je 70 EUR. V případě, že neexistuje česká verze učebnice a nebudete mít zájem o učebnici v jiném dostupném jazyce, doplácí se pouze za certifikát 45 EUR, toto se týká některých specializací.
  
Kurzy potápění probíhají celoročně v 5-ti hvězdičkovém PADI Career Development Centru Panorama Divers (S-3339) v Hurghadě (Egypt) a jsou vedené individuálně a v českém jazyce.
  

kurz potápění OWD Hurghada

Kurz PADI Scuba Diver
Pokud máte na potápění jen 2 dny času, můžete se zúčastnit části kurzu OWD a stát se Scuba Diverem, což Vás opravňuje k potápění do max. 12 metrů s potápěčským profesionálem (s PADI Divemasterem nebo Instruktorem).

Zkušební ponor
Ještě než se rozhodnete pro kurz, můžete si potápění vyzkoušet.

Základní kurz potápění v Hurghadě